THE ULTIMATE GUIDE TO LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The Ultimate Guide To leczenie jaskry warszawa

The Ultimate Guide To leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Za główne przyczyny powstawania jaskry uważa się podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe i zaburzenia ukrwienia nerwu wzrokowego, jednak każda ze wspomnianych wyżej jednostek chorobowych posiada swój zespół przyczyn i objawów, a co za tym idzie - także rokowań.

Normalne ciśnienie w oku waha się od 10 do 22 mm Hg. Warto jednak wspomnieć, że u każdej osoby jest ono inne i może zmieniać się także w ciągu dnia.

Jaskra otwartego kąta wiąże się natomiast z niedrożnością struktury nazywanej beleczkowaniem, usytuowanej między tęczówką a rogówką.

W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.

Jeśli preparaty farmakologiczne nie przynoszą pożądanych efektów, przeprowadza się także zabiegi laserowe, pomagające usprawnić odpływ cieczy z gałki ocznej.

Po znieczuleniu oka kroplami lekarz delikatnie umieszcza na oku specjalistyczną soczewkę. Przy jej pomocy jest w stanie ocenić m.in. szerokość kąta przesączania oraz jego strukturę, a także miejsce przyczepu tęczówki.

Natomiast „nieprawidłowe” odchylenie centralnej grubości rogówki prowadzi do zafałszowania wysokości pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Okazuje się bowiem, że grube rogówki zawyżają pomiar ciśnienia, a cienkie rogówki zaniżają go.

Ważne: leczenie jaskry warszawa Objawami jaskry zamkniętego kąta przesączenia są często gwałtowny ból gałek ocznych, utrata ostrości widzenia, nudności, ból głowy i światłowstręt oraz zaczerwienione oko.

Jeśli ciecz wodnista nie jest odprowadzana z oka, ciśnienie w gałce ocznej wzrasta, co z kolei może uszkodzić nerw wzrokowy i komórki siatkówki, zawęża też pole widzenia i obniża ostrość wzroku. Dlatego nieleczona jaskra może być przyczyną ślepoty.

Badanie z jego użyciem umożliwia ocenę nerwu wzrokowego pod kątem jaskry oraz analizę publishępu zmian. Tomograf porównuje nerw wzrokowy osoby badanej do normatywnej bazy danych.

Bardzo często 10 zabieg skutecznie powstrzymuje submitępy jaskry. Należy jednak pamiętać o tym, że oko po takim zabiegu powinno być regularnie kontrolowane przez specjalistę – zrobiony otwór jest tak niewielki, że czasem samoistnie zarasta i zabieg należy powtórzyć.

Jaskra pierwotna zamykającego kąta zwykle występuje w oczach z nadwzrocznością”, czyli w „małych oczach, w których struktury wewnątrzgałkowe są stłoczone na małej powierzchni.

Ponieważ główną przyczyną dolegliwości związanych z jaskrą jest wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, leczenie ma na celu przede wszystkim jego obniżenie.

Badania z jego zastosowaniem są wykonywane rutynowo w diagnostyce jaskry, jak również w schorzeniach nerwu wzrokowego oraz uszkodzeniach ośrodkowego British islesładu nerwowego.

Report this page